Přeskočit na obsah

Happy Dog Trek na Světový den zvířat podpoří centrum Stuha, z.s.

4.10.2022 to bude přesně 796 let, kdy zemřel sv. František z Assissi. Mnich františkánského řádu zasvětil celý svůj život péči o nemocná a opuštěná zvířata, proto byl tento den ustanoven jako Mezinárodní den zvířat.

K příležitosti tohoto významného dne také startuje Happy Dog Trek, z jehož výtěžku podpoříme azyl pro zvířátka Stuha, z.s.
Díky tomu bude toto kolo Happy Dog Treku speciální. Pomoci se kromě pejsků dočkají i jiná zvířata, která mají v péči.

Spolek Stuha z.s. je dobrovolným sdružením občanů zabývajících prací s dětmi a mládeží, neformálním vzděláváním, terapiemi jako animoterapie včetně  hiporehabilitace v pedagogické a sociální praxi, kontaktní terapie se psy, kočkami a koňmi, aktivity s využitím koní, canisterapie a dále tvořivě umělecké terapie, arteterapie, muzikoterapie, také  uměním, řemesly, tvůrčí činností, historií a dále jezdectvím, výcvikem koní, záchranou péčí, chovem a tréninkem zvířat.

Jak jistě víte, z každého kola Happy Dog Treku se snažíme vybrat prostředky na jednu tunu krmiva. Takové množství by vystačilo celému azylu na tři čtvrtě roku. Nejvíce jim pomůže krmivo, odblešení a odčervení. V současné době mají v péči 20 koček,  3 psí terapeuty, fretky, ježky, koně. Jejich psí smečka je úžasná a skvěle se doplňuje. Kromě toho se starají o psy dovážené ze slovenských osad.

  • fenka Rumunského ovčáka Bukovina zachráněná společností Heart of romanian dog
  • Elsu máme u nás od roku 2019 kdy byla zachráněna jako cca 5 letá
  • pomáhá i ostatním psům se socializací, péčí o štěňata a výchovou
  • je pouze pro kontaktní terapie a terapie duše v našem centru – nesnesla by převozy a změny místa při terapiích jinde.
  • Miluje své lidi, sušený rybičky pro kočky , drbání a pomoc větším dětem
  • Nesnáší – když někdo dělá něco co nemá, i si třeba ubližuje- hned do vás vidí, chytnutí v její slepé zóně a nečekané pohyby, kouření

 

To byla jen ukázka toho, co rodinné a terapeutické centrum a azyl pro zvířátka Stuha, z.s. dělají. Během celého kola budeme informovat o jejích další činnosti.

Happy Dog Trek Mezinárodního dne zvířat startuje už 4.10. a vy máte jedinečnou příležitost podpořit jejich aktivity přihlášením na toto kolo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *