Přeskočit na obsah
Domů » Happy Dog Trek na Světový den zvířat podpoří centrum Stuha, z.s.

Happy Dog Trek na Světový den zvířat podpoří centrum Stuha, z.s.

4.10.2022 to bude přesně 796 let, kdy zemřel sv. František z Assissi. Mnich františkánského řádu zasvětil celý svůj život péči o nemocná a opuštěná zvířata, proto byl tento den ustanoven jako Mezinárodní den zvířat.

K příležitosti tohoto významného dne také startuje Happy Dog Trek, z jehož výtěžku podpoříme azyl pro zvířátka Stuha, z.s.
Díky tomu bude toto kolo Happy Dog Treku speciální. Pomoci se kromě pejsků dočkají i jiná zvířata, která mají v péči.

Spolek Stuha z.s. je dobrovolným sdružením občanů zabývajících prací s dětmi a mládeží, neformálním vzděláváním, terapiemi jako animoterapie včetně  hiporehabilitace v pedagogické a sociální praxi, kontaktní terapie se psy, kočkami a koňmi, aktivity s využitím koní, canisterapie a dále tvořivě umělecké terapie, arteterapie, muzikoterapie, také  uměním, řemesly, tvůrčí činností, historií a dále jezdectvím, výcvikem koní, záchranou péčí, chovem a tréninkem zvířat.

Jak jistě víte, z každého kola Happy Dog Treku se snažíme vybrat prostředky na jednu tunu krmiva. Takové množství by vystačilo celému azylu na tři čtvrtě roku. Nejvíce jim pomůže krmivo, odblešení a odčervení. V současné době mají v péči 20 koček,  3 psí terapeuty, fretky, ježky, koně. Jejich psí smečka je úžasná a skvěle se doplňuje. Kromě toho se starají o psy dovážené ze slovenských osad.

  • fenka Rumunského ovčáka Bukovina zachráněná společností Heart of romanian dog
  • Elsu máme u nás od roku 2019 kdy byla zachráněna jako cca 5 letá
  • pomáhá i ostatním psům se socializací, péčí o štěňata a výchovou
  • je pouze pro kontaktní terapie a terapie duše v našem centru – nesnesla by převozy a změny místa při terapiích jinde.
  • Miluje své lidi, sušený rybičky pro kočky , drbání a pomoc větším dětem
  • Nesnáší – když někdo dělá něco co nemá, i si třeba ubližuje- hned do vás vidí, chytnutí v její slepé zóně a nečekané pohyby, kouření

 

To byla jen ukázka toho, co rodinné a terapeutické centrum a azyl pro zvířátka Stuha, z.s. dělají. Během celého kola budeme informovat o jejích další činnosti.

Happy Dog Trek Mezinárodního dne zvířat startuje už 4.10. a vy máte jedinečnou příležitost podpořit jejich aktivity přihlášením na toto kolo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *