Přeskočit na obsah

Domácí pamlsky. Návod, jak je udělat nutričně správně

Chceme, aby naši mazlíčci měli tu nejlepší možnou péči – a to zahrnuje i jejich vhodné krmení. Níže uvádíme krátkou představu o tom, jaké jídlo je pro vašeho mazlíčka nejlepší.

Zvířata, protože jsou barvoslepá, si vybírají jídlo podle čichu. Většina psů má ráda játra, tuk, česnek, cibuli, koňské maso, jehněčí, hovězí, sýry a ryby. Kočky si vychutnávají kuřecí maso, játra, ryby, krůty, jehněčí a kvasnice a dávají přednost čerstvé až stařené chuti.

Zvířata nepotřebují do své stravy přidávat sůl, protože jí stačí přírodní sůl v potravě.

Psi mohou jíst jakoukoli zeleninu, kterou chtějí, ale kočky by neměly mít žádnou škrobovou zeleninu, jako je hrách a kukuřice. Někteří psi a kočky si dokonce užívají ovoce!

Na večeře k masu je dobré vždy přidat zrno, například Kibble, pšeničné klíčky, vařené ovesné vločky nebo celozrnný chléb. U psů používejte 75% sacharidových potravin (zrna a zelenina) až 25% masa; u koček použijte polovinu sacharidů na polovinu masa.

Jedním ze způsobů, jak zajistit, aby váš pes nebo kočka měli zdravou výživu, je udělat si je sami. Tímto způsobem si můžete být jisti, že je čerstvý a obsahuje pouze zdravé přísady. Velmi dobrý recept, který lze upravit pro psa nebo kočku, je:

Zkombinujte 1 kuřecí játra, 1 drobeček, 1 kuřecí srdce, 1 kuřecí krkovičku, 2 šálky vody a 1 lžíci najemno nasekané petrželky.

Přikryjeme a dusíme, dokud není vnitřek měkký.

Nasekejte všechno maso pro psy odstraňující kosti a smíchejte s granulemi; u koček možná budete chtít maso rozemlít v mixéru.

Věnování času přípravě jídla pro vašeho mazlíčka vám v dlouhodobém horizontu nejen ušetří peníze, ale také mu poskytnete zdravá jídla, která lze upravit tak, aby byla rozmanitá a zohledňovala váš osobní vkus. Co víc si může váš mazlíček přát?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *