Přeskočit na obsah

Psí kabátek – potřebuje ho můj pes?

Podzim je tu a s ním i nižší teploty, na které nejsme po dlouhé době zvyklí. Naše skříň se tak hlásí o slovo a nabízí nám opravdu velké množství variant, co si na sebe v době chladného počasí obléci. Sebe oblékáme podle teploty, ale potřebuje to i náš pes? 

Krátkosrstá plemena

Psí kabát je velmi užitečný u určitých plemen psů. Psí plemena jako dobrman, boxer, dalmatin nebo ohař nemají kvůli krátké srsti dostatečnou ochranu proti chladu (podsadu). I když váš pes není jedním z těch krátkosrstých plemen bez podsady, sledujte svého psa, zda venku venku nemrzne. A jak to poznat?

Známky mrazivého psa mohou zahrnovat:

 • shrbená, napjatá chůze
 • shrbená záda
 • svalový třes
 • odmítnutí opustit byt/dům, když je venku zima

Štěňata

Imunitní systém štěněte ještě není plně vyvinut a je náchylný k silným teplotním výkyvům. Mezi vaším teplým bytem a venkovní teplotou je někdy rozdíl 20 až 30 stupňů. Proto má v chladných zimních dnech smysl chránit vaše štěně a jeho zdraví psím kabátem.

Starší nebo nemocní psi

Staršímu psovi také prospěje teplý psí kabát. Vzhledem ke svému věku je méně pohyblivý a už se nemůže tak dobře zahřívat jako dřív. Může také trpět ochabováním svalů, artrózou nebo jinými onemocněními kloubů, pro které není nachlazení zrovna prospěšné. Nebo možná váš pes nedávno podstoupil operaci, a proto se může pohybovat jen velmi pomalu?

Importovaní psi z jiných zemí

Máte svého psa importovaného a strávil prvních 5 let svého života v teplém Španělsku? Nezná středoevropské podnebí a nebylo by divu, kdyby měl s chladným počasím i zdravotní problémy. I zde psí kabát pomáhá vašemu psovi ve zdraví přejít chladné období.

Najděte správnou velikost

Vezměte si metr –  váš pes by měl při měření stát. Změřte obvod krku, poté změřte obvod hrudníku v nejsilnějším místě přímo za předními nohami. V neposlední řadě změřte délku zad, počínaje mezi lopatkami a konče na začátku ocasu.

V ideálním případě byste pak měli vzít svého čtyřnohého přítele do specializovaného obchodu a vyzkoušet si pár kabátků. S pomocí specializovaného prodejce můžete přímo najít správný psí kabát pro vašeho psa.

 

Dobrý psí kabát by měl splňovat tato kritéria:

 • Nohy, krk a ocas se musí volně pohybovat
 • Oblast žaludku a ledvin vašeho psa by měla být dobře chráněna
 • Límec kabátu chrání citlivou oblast krku
 • Ujistěte se, že na obojku je malý otvor pro vodítko
 • Pokud je váš pes veden postrojem, ujistěte se, že je v kabátku prostor pro připevnění vodítka
 • Reflexní prvky chrání vašeho psa ve tmě
 • Kabát by měl být takový, aby odpovídal aktuální venkovní teplotě (podzim/zima)

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *